O mně


V roce 2008 se mi splnil sen. Můj koníček se naplno stal mou profesí a já se mohl začít živit tím, co mám hned po své ženě a dceři nejraději, focením a natáčením.
Založil jsem v Brně svůj první fotografický ateliér a jako kameraman Brněnské televize jsem natočil řadu úspěšných televizních pořadů a dokumentů. Několik let jsem působil v redakci krajského zpravodajství TV Prima. Následovala dlouholetá praxe televizního kameramana a fotografa, stovky hodin strávených ve studiu, ateliéru nebo na reportážích. To vše mě naučilo dávat do audiovizuální tvorby vždy něco navíc a naplno si ji užívat.
V současné době provozuju Foto a Video studio, můj ateliér najdete v Kongresovém centru na brněnském výstavišti. Pravidelně přispívám svými snímky do Deníku MF Dnes, Lidových novin, serveru iDnes a Magazínu 5+2 jako fotoreportér skupiny MAFRA a.s. Mé fotografie jste mohli vidět v časopisech REFLEX, Instinkt, TÉMA, Fitness magazín nebo Záhady života.
Mezi větší projekty, na které jsem opravdu hrdý, patří třeba kalendář Životem bez limitu, dokument o slovenské zpěvačce Kristíně, pořad Po stopách dávných zločinů nebo aktuálně Kalendář vzpomínek se stoletými dámami z brněnského Domova pro seniory.

Těším se na setkání s Vámi. PATRIK UHLÍŘ


Patrik nám fotil koncert Mekyho Žbirky v Brně a celá produkce je z fotek nadšená. Perfektní hra se světlem. Navíc jako profesionál přišel včas, přesně pochopil co se po něm chce, fotky dodal dle domluvy a pohyb v hale bezproblémový, diváci ani nepostřehli, že by někdo fotil.

Pavlína Salaba

Patrika jsme si vybrali k nafocení naší svatby. Už od předsvatebního focení jsme byli nadšení. V den svatby proběhlo vše na jedničku. Svou dobrou náladou a zápalem dokázal k focení strhnout úplně všechny hosty. Výsledkem celého dne nejsou jen nějaká svatební fotografická klišé, ale originální fotky, ze kterých jde cítit, že to jsme opravdu my. Díky Patrikovi máme nádherné vzpomínky na jeden z nejhezčích dnů našeho života. Určitě se k němu budeme v budoucnu znovu vracet a moc rádi ho budeme dál doporučovat ☺️

Alena Matoušková

S Patrikem Uhlířem už, jako Komora daňových poradců ČR, spolupracujeme dlouhodobě. Proč? Je to profesionál každým coulem a výsledek jeho práce je vždy nad naše očekávání! Dodání fotografií je vždy perfektní a to i v těch nejnemožnějších termínech. Zrovna poslední akce končila před půlnocí a po druhé hodině jsme již měli fotky k dispozici. Díky za vaši práci a profesionalitu. Můžeme jedině doporučit!

Komora daňových poradců

Velmi doporučuji. Děkuji panu Uhlířovi za krásné Fotky nefotogenického člověka. Intenzivně se mi věnoval, pracoval profesionálně a upravené fotografie jsem dostal velmi rychle. Děkuji!

Jan Néma